ICT NN IOT NN |B2B NN | CB NN | DC NN | RC NN |  CW NN | EW NN |SM NN | ITSEC NN | NETGURU NN KANKRY 256x256 facebook cube 256x256 linkedin cube 256x256 twitter cube 256x256 youtube cube

Ransomware report 2017

ransomware report 20172017 Ransomware report ukazuje, že firmy a vládní agentury jsou ohromeny častými a závažnými útoky ransomwaru, které se nyní staly # 1 kybernetickou hrozbou pro organizace.

Tato nová ransomwarová studie je založena na komplexním on-line průzkumu více než 500 profesionálů v oblasti kybernetické bezpečnosti a poskytuje přehled o nejnovějších trendech v této oblasti a také cenné pokyny pro řešení této rozvíjející se hrozby.

"V mnoha ohledech je ransomware měnič hry. Pro "cyber" zločince je neuvěřitelně snadné a finančně nenáročné provádět vysoce ziskové útoky v celosvětovém měřítku," řekl Holger Schulze, generální ředitel a zakladatel společnosti Cybersecurity Insiders. "Mnoho organizací je znepokojivě nepřipraveno na ransomware útok."

Mezi nejvýznamnější varování zprávy patří:

Ransomware je nejrychleji rostoucí bezpečnostní hrozba, kterou 80% profesionálů v oblasti kybernetické bezpečnosti považuje za středně závažnou nebo extrémní hrozbu. 75% organizací postižených ransomware zaznamenalo až pět útoků v posledních 12 měsících, 25% zažilo 6 nebo více útoků. Pouze malá část respondentů tvrdí, že zaplatí výkupné nebo vyjednává s útočníky.

Používání e-mailu a webu představuje nejčastější vektory ransomware infekce, kdy zaměstnanci otevírají škodlivé e-mailové přílohy (73%), reagují na phishingovou e-mailovou adresu (54%) nebo navštěvují ohrožené webové stránky (28%). Z hlediska řešení byla většina zjištěných ransomware útoků detekována prostřednictvím nástrojů pro zabezpečení koncových bodů (83%), e-mailových a webových bran (64%) a systémů detekce narušení (46%).

Bezpečnostní odborníci řadí školení uživatelů mezi nejúčinnější taktiku zabraňující a blokující ransomware (77%), následované řešeními pro zabezpečení koncových bodů (73%) a záplatováním operačních systémů (72%) jako preventivních přístupů k hrozbám ransomwaru. 51% je pouze mírně až středně přesvědčeno o ochraně svých organizací.

Většina 54% se domnívá, že se mohou zotavit z úspěšného ransomware útoku během jednoho dne, zatímco 39% odhaduje, že obnova bude trvat déle než jeden den až několik týdnů. Rychlost zotavení je absolutně kritická, protože náklady na podnikání se zvyšují s každou hodinou, kdy podnik nemůže plně fungovat.

2017 Ransomware Report byla vytvořena ve spolupráci s předními dodavateli počítačové bezpečnosti: AlienVault, Barkly, Bitdefender, Cybereason, D3 Security, Evident.io, Forcepoint, IRONSCALES, Securonix, SentinelOne, TEHTRIS, Tenable, Vectra a Veriato.

Kompletní zprávu (EN) si můžete stáhnout  > ZDE <

Zdroj: www.cybersecurity-insiders.com

RV


Nejčtenější

Chyba: Žádné články k zobrazení