Nezávislý odborný on-line magazín ICT Security

 Net Guru Link Podnikové systémy Reseller Channel Link

Reklamný panel

KALENDÁR PODUJATÍ


Kútik redaktora

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi absolutní špičku mezi dodavateli řešení z oblasti informační bezpečnosti, komunikace a síťové infrastruktury. V souladu s potřebami zákazníků firma neustále rozšiřuje nabídku produktů pro platformy typu cloud computing a Software as a Service.

Uživatelé se snaží ochránit svá osobní data za každou cenu. Volí proto různé cesty, jak tato data před online světem skrýt, někteří dokonce schovávají svůj počítač. Takové metody jsou ale neefektivní. Na druhou stranu studie1 společnosti Kaspersky Lab uskutečněné v několika zemích, včetně České republiky, ukázaly, že existuje velká skupina lidí, která si stále neuvědomuje možná rizika internetového prostředí.

ČNB si vybrala Corpus Solutions jako dodavatele pro provedení penetračních testů informačních systémů banky.Penetrační testování neboli ethical hacking je nedílnou součástí produktové nabídky naší společnosti.

Společnost ESET objevila vůbec první lockscreen aplikaci v Google Play, která uzamyká displej napadeného zařízení. Tisíce uživatelů si podle zjištění společnosti ESET stáhly z oficiálního obchodu Google Play škodlivé aplikace, jejichž tvůrci se snažili svézt na vlně zájmu o hru Pokémon Go.

Malware Keydnap krade hesla uživatelům Mac OS X. Trojský kůň a downloader Keydnap se šíří jako soubor ZIP.

Informace o nejnovějších trendech v oblasti digitální bezpečnosti a aktuální kybernetické hrozby zazněly na odborné konferenci ESET Security Days 2016, kterou v Praze uspořádala společnost ESET. Během akce přednášeli specialisté na IT bezpečnost.

Společnost GFI Software zveřejnila výsledky svého lokálního průzkumu zaměřeného na problematiku zneužívání pracovního webového přístupu. Podle tohoto průzkumu se české SMB firmy nejvíce obávají úniku citlivých firemních dat a ztráty produktivity u pracovníků, kteří se v pracovní době věnují nepracovním aktivitám.

Společnost Check Point Software Technologies publikovala aktuální Index hrozeb, který upozorňuje na nejrozšířenější rodiny škodlivého kódu použité k útokům na podnikové sítě a mobilní zařízení v květnu 2016.

Acronis nabízí širokou ochranu dat a aplikací v prostředích Microsoft

Češi se často během cestování připojují k nezabezpečeným Wi-Fi sítím.

Organizace v maloobchodním sektoru byly terčem útoků téměř třikrát více než organizace ve finančním sektoru

V Praze se uskutečnila odborná tisková konference s názvem Ransomware aneb zaplať, nebo...!, kterou pořádal celosvětový lídr v oblasti bezpečnostních řešení, společnost Trend Micro.

Poptávka po odbornících na kybernetickou bezpečnost rapidně roste. Nové talenty a nadějní specialisté se přitom nemusí rekrutovat jen z řad studentů IT…

Od chození na pobočku se snaží samotné banky klienty odradit. Většině jejich zákazníků to ale nijak nevadí – elektronické bankovnictví je přece tak pohodlné a ušetří spoustu starostí.

Společnost Toshiba odhaluje, že klíčovými oblastmi investic IT oddělení evropských společností budou v tomto roce oblasti zabezpečení dat (54%) a nová řešení založená na cloudu (52%).

I přes stagnaci celosvětového trhu s bezpečnostním software si společnost ESET dokázala v roce 2015 udržet stabilní pozici na trhu.

Hodiny strachu, když se vaše děti nevrátí domů včas. Obavy o zdraví psychicky nemocného či někoho trpícího Alzheimerovou chorobou. To jsou chvíle, kdy je více než užitečné získat přesnou polohu hledaného.

Podle předběžných neauditovaných výsledků dosáhla česká ICT společnost ANECT tržeb ve výši 542 milionů korun. Oproti roku 2014 se jedná o 23% nárůst.

Až 98 % českých firem provádí zálohu dat, ale jen 51 % jich alespoň nepravidelně testuje možnosti jejich obnovy. Pro 14 % českých firem, dotazovaných v průzkumu Českých Radiokomunikací (ČRa), je kritická doba bez fungování zásadních IT systémů již 1 hodina.

Check Point Software Technologies oznámil, že organizace ElevenPaths, která je součástí španělské společnosti Telefónica, bude poskytovat mobilní bezpečnostní technologie Check Point podnikovým zákazníkům Telefónicy po celém světě.

Tvůrcům malware s názvem GozNym se podařilo obrat některé finanční instituce v Kanadě a USA celkem o 4 miliony dolarů.

O2 IT Services  otevírá v Praze nové centrum kybernetické bezpečnosti, tzv. Security Expert Center (SEC). To klientům z řad soukromých firem i státní správy pomůže eliminovat rizika spojená s kybernetickými hrozbami.

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, zveřejnila výsledky svého lokálního průzkumu zaměřeného na problematiku bezpečnosti podnikových sítí, který provedla v červnu mezi českými zákazníky a prodejními partnery.

Mexičtí počítačoví hackeři se stále častěji dostávají k datům a tajným informacím díky použití obtížně zjistitelného viru. Počet takových útoků se každým dnem zvyšuje, protože cílem již nejsou pouze firmy, ale také běžní uživatelé.

Průmyslové řídicí systémy (ICS) jsou náchylné ke kybernetickým útokům. Ne vždy totiž fungují v izolovaném prostředí. Studie společnosti Kaspersky Lab zaměřená na rozvržení hrozeb pro ICS systémy ukázala, že na internetu bylo identifikováno celkem 188 019 hostitelů s komponenty ICS systémů ve 170 zemích, včetně České republiky.

Zájem o využívání chytrých domácností neustále roste. V zemích Evropské unie bylo dle aktuálního výzkumu agentury Berg Insight loni evidováno 6,6 milionu chytrých domácností.

 Firma TRANSCEND představuje osobní kamery vyvinuté zejména pro bezpečnostní složky a pracovníky ochranky. DrivePro Body 20 a DrivePro Body 52 jsou nástupci nějakou dobu nabízené DrivePro Body 10. Spolu s kamerami debutuje také speciální dokovací stanice.

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi absolutní špičku mezi dodavateli produktů z oblasti informační bezpečnosti, síťové infrastruktury a ukládání a zálohování dat. Díky své špičkové kvalitě obdržela řešení Barracuda Networks v minulých letech celou řadu významných ocenění.

Nejnovější rozšíření technologie Zipstream společnosti Axis nyní nabízí ještě větší úsporu kapacity úložiště a zároveň má menší nároky na rychlost přenosu dat u řešení videodohledu, aniž by došlo ke zhoršení kvality důležitých obrazových detailů. Tato technologie je plně kompatibilní se široce přijímaným standardem pro kompresi obrazu H.264.

Podniky využijí technologii Blockchain k tvorbě řešení pro ochranu dat odolných proti manipulaciAcronis, celosvětový lídr hybridních cloudových řešení ochrany dat, ohlásil strategickou iniciativu pro vývoj aplikací využívajících technologii Blockchain pro ochranu dat.

Experti společnosti Kaspersky Lab zaznamenali neobvyklou aktivitu ve skriptu na škodlivých webech. Běžně tento skript napadá uživatele Windows, nyní ale ohrožuje i ty, kteří používají zařízení s Androidem. Cíleně hledá Android verzi 4 nebo starší.

Společnost ISECO.CZ, která se zaměřuje na dodávky technologií a poskytování služeb v oblasti informační a IT bezpečnosti s primárním důrazem na bezpečnostní monitoring, se stala jediným IBM partnerem s Gold akreditací pro technologii IBM Security QRadar v České republice. 

Společnost ESET vydala nástroj, který obnovuje soubory zašifrované pomocí ransomware TeslaCrypt. Pokud byl váš počítač infikován jednou z nových verzí tohoto typu malware, konkrétně se jedná o TeslaCrypt ve verzích 3 a 4, lze jej odemknout pomocí dešifrovacího nástroje vytvořeného společností ESET.

Společnost GFI Software uvedla GFI LanGuard 12, nejnovější verzi svého řešení pro detekci síťové zranitelnosti a správu softwarových aktualizací.

Společnost Samsung rozšiřuje spolupráce s dánskou firmou Ubiquitech na řešeních pro správu tisku. Software společnosti Ubiquitech byl Samsungem certifikován pro multifunkční tiskárny včetně řady MultiXpress využívající chytré rozhraní Smart UX Center s operačním systémem Android.

Většina nabíječek pro dnešní smartphony využívá jen redukci z USB kabelu. Řada uživatelů tak například v práci automaticky připojuje telefon k počítači, aby s ním mohl pracovat, a zároveň se nabíjel. Podle zjištění Kaspersky Lab to ale může být skutečně nebezpečné.

„Je to vlastně paradox. Snažíme se ochránit před nebezpečími číhajícími na internetu a musíme právě přes internet stahovat záplaty, opravy a aktualizace bezpečnostních programů a operačních systémů.

Společnost Fortinet přivítala do svého obchodního týmu novou posilu v podobě Petra Katzera, který nastoupil na pozici Major Account Manager pro Českou republiku.

Již sedmou verzi své vlajkové lodi dnes představila společnost Safetica Technologies. Necelý rok po odhalení šesté verze poskytne uživatelům „sedmička“ hned několik vylepšení.

Na jaře 2016 byly vydány nové standardy certifikátů ISO/IEC 27 000, které se týkají problematiky kybernetické bezpečnosti. Nové standardy ISO sjednocují terminologii a také stanovují nové požadavky v oblasti procesní a technické bezpečnosti.